sparta ultra team home
sparta ultra team home
22 października 2021

SPARTAŃSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU 2021, 16.10.2021r. RÓŻYCZKA

SPARTAŃSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU

W minioną sobotę 16 października klub Sparta Ultra Team uroczyście zakończył sezon. Oczywiście tylko formalnie, bo tak naprawdę przed nami jeszcze kilka startów w roku 2021😊.
Jak na Spartan przystało rozpoczęcie uroczystości poprzedziły biegi🏃.

O godz. 12:30 na dystansie ok 300 metrów wystartowała grupa najmłodszych dzieci 👶🧒 dopingowana przez licznie zgromadzonych kibiców, ach cóż to były za emocje !!!

Chwilę później odbył się bieg dla starszych dzieci 👧👦 – i to już nie były przelewki 😉. Dystans do pokonania to aż 1500m leśnymi ścieżkami z kilkoma podbiegami. Zaraz po przekroczeniu linii mety udekorowani i obdarowani pucharkami 🏆 zostali najszybsi chłopcy i dziewczynki.

O godz. 13:00 nastąpił start biegu głównego na dystansie 13,5km, w którym wzięło udział ponad 40 zawodników. Trasa typowo spartańska, dość trudna i wymagająca, liczne podbiegi nie pozwalały na chwilę wytchnienia. Najwyższym punktem trasy była Kamienna Góra ⛰ na wysokości 238m. n.p.m. Piękna złota jesień 🍂🍁 oraz leśne ścieżki dodawały uroku i pozwalały cieszyć się aktywnością w tak pięknym terenie 🌳🌲. Miejscem całej imprezy była Kniejówka w miejscowości Różyczka.

Dekorację zwycięzców i część oficjalną imprezy zaplanowano na godz. 15:00.

Zwycięzcami biegu zostali:

Wśród kobiet:
1 miejsce - Elżbieta Matkowska
2 miejsce - Kinga Gierak, KS Leniwiec
3 miejsce - Ola Niechciał, Sparta Ultra Team

Wśród mężczyzn:
1 miejsce - Dominik Wylęga, KS Gepard Kępno
2 miejsce - Grzegorz Bednarek, KS Gepard Kępno
3 miejsce - Stepan Yurtsun, Sparta Ultra Team


W dalszej części prowadzący imprezę - Łukasz Grycman wręczył wyróżnienia w kilku kategoriach zawodnikom Sparty. Jak powiedział - przez kilka lat działalności klubu wypracowany został pewien model tych właśnie kategorii:

 1. Zawodnicy, którzy w minionym sezonie przebiegli dystans równy lub dłuższy niż 100 km otrzymali od klubu tradycyjną już ,,setkę” 😉 i koszulkę. A byli to:
  Magdalena Grycman
  Wojciech Jokiel
  Przemek Jędryca
  Marek Hendrys
  Damian Małolepszy
  Łukasz Mońka
 2. W tym roku konieczne było stworzenie nowej kategorii, a mianowicie ,,ćwiartka dla Sparty’’ 😉 czyli dla zawodnika, który przebiegł min. 200km, a dokładnie 240 km. Był nim Mirosław Skóra. Nagroda była adekwatna do dystansu 🍾 😉. Mirek otrzymał również pamiątkowy album 🖼.
 3. Następne wyróżnienia otrzymali debiutanci czyli zawodnicy, którzy w minionym sezonie reprezentowali nasze barwy po raz pierwszy:
  Krysia, Radek i Jacek Ertel
  Ola Niechciał
  Karolina i Nikodem Małolepszy
  Magdalena Grycman - za debiut w triathlonie.
 4. Po batoniku 🍫 otrzymali zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub w największej liczbie startów w zawodach. Ex aequo po 11 razy w 2021 roku startowali: Waldek Małolepszy, Piotr Moga i Łukasz Grycman.
 5. Oscar 😉 został wręczony na ręce Waldka Małolepszego za montowanie naszych klubowych filmów 🎞, które przy okazji wyświetlane były na rzutniku przez cały czas trwania imprezy 📽.
 6. Wyróżniony został także Radek Ertel w celach motywacyjnych by zwalczył raz na zawsze swoje kontuzje 😉.
 7. Dużym zaskoczeniem dla Łukasza Grycmana była niespodzianka przygotowana przez zawodników w postaci koszulki i albumu, który upamiętnił jego start w Bieszczadzkim Ekstremalnym Triathlonie.

W dalszej części Prezes podziękował wszystkim sponsorom, którzy wspierają nasz klub a tym, którzy przybyli na zakończenie wręczył specjalne statuetki.

Z rąk Wójta Gminy Trzcinica otrzymał również gratulacje i pięknego anioła 👼 w barwach Sparty 😊.

W tym dniu mieliśmy również kilka mniej oficjalnych powodów do świętowania, a mianowicie nasz kolega klubowy i v-ce Prezes Wojciech Jokiel obchodził 30 urodziny 🥳 a Damian i Karolina Małolepsi świętowali 17-tą 😉 rocznicę ślubu 🥳.

Po części oficjalnej rozpoczęliśmy biesiadę, 2 pieczone dziki 🐗🐗 ufundował nasz sponsor i zawodnik Mateusz Stanisławek, było pyszne jedzenie które przygotowali nasi klubowicze 🥩🍗🍲🥙🍪🍭, był pyszny tort 🍰🎂 i zabawa do późnych godzin wieczornych przy ognisku 🔥 i dobrej muzyce 🎼💃.  

To było piękne podsumowanie dobrego sezonu 👍. Miło było usłyszeć od gości pochwały za organizację 😍 i za to, że potrafimy tworzyć fajną atmosferę w jakże zróżnicowanej ale zjednoczonej sportowej grupie 😍.


Poniżej krótka zapowiedź foto. Pełna galeria tutaj⬅