sparta ultra team home
sparta ultra team home

HISTORIA

2014r.

SPARTA ULTRA TEAM jest biegowo - triathlonowym klubem sportowym, działającym jako stowarzyszenie.

Historia naszego teamu sięga roku 2014 i miejscowości Granice, kiedy to kilkoro z Nas - zwyczajni fani biegania postanowiło zacząć biegać wspólnie na treningach, jak również na zawodach. Niedługo później zrodził się pomysł na utworzenie drużyny. Nazwa miała odzwierciedlać siłę i waleczność, więc "SPARTA ULTRA TEAM" okazało się strzałem w dziesiątkę.

2015r.

Początkowo, jeszcze jako nieformalny klub prezentowaliśmy się na wielu imprezach, biegach płaskich asfaltowych jak również w biegach górskich. Z biegiem czasu ta druga forma biegania stała się wiodąca w naszym teamie. Powoli również drużyna zaczęła się rozrastać. Co jakiś czas pojawiały się nowe osoby, które wspólnie z Nami chciały dzielić pasję. Takim sposobem skupiliśmy osoby nie tylko z Gminy Trzcinica ale także z sąsiednich miejscowości: Kępno, Wieruszów, Baranów.

2016r.

2017r.

Momentem przełomowym była decyzja o zarejestrowaniu klubu jako stowarzyszenie. Po załatwieniu wszystkich formalności stało się. W grudniu 2017 staliśmy się oficjalnym Klubem Sportowym. Od tamtej pory rozpoczęliśmy poszukiwanie sponsorów i partnerów, dzięki którym pozyskaliśmy środki pieniężne na zakup strojów klubowych i gadżetów, dzięki którym jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni. Cały czas stawiamy sobie nowe wyzwania, te sportowe jak również organizacyjne.

2018r.

Aktualnie w naszym klubie jest ponad 40 zawodników, w tym 5 triathlonistów; 17 dzieci oraz bardzo duża grupa osób wspierających. To również nasz znak rozpoznawczy, ponieważ na zawody bardzo często wybieramy się całymi rodzinami. Dopingujemy się nawzajem tworząc przy tym świetną atmosferę i w tej rodzinnej atmosferze spędzamy ze sobą czas po zawodach.