sparta ultra team home
sparta ultra team home
20 września 2021

PÓŁMARATON ALEJĄ DĘBÓW CZERWONYCH, 19.09.2021r. WIERUSZÓW

‼ Trzykrotne podium Sparty w Półmaratonie Aleją Dębów Czerwonych ‼

Cóż to były za zawody 🤗... tak wiele można by o nich napisać 📖📖...
Nowa impreza na biegowej mapie 🗺, pierwsza edycja biegu. Do przebiegnięcia 🏃 21,1km ze stadionu w Wieruszowie do Opatowa i z powrotem. Trasa zapowiadana jako szybka 😎 okazała się wcale nie taka łatwa 😩, delikatne podbiegi i wiejący wiatr - szczególnie na powrocie nie przeszkodziły nam jednak osiągnąć bardzo dobrych wyników 💪. Bo tego dnia był po prostu bardzo dobry dzień na bieganie 👍 co podkreślali zawodnicy. U wielu posypały się życiówki.

Wielkie brawa dla Tomka Mądrzejewskiego 👏👏, który jako pierwszy z naszych dotarł na metę z nowym rekordem życiowym 1:26:45 💪💪.

Waldek Małolepszy tego dnia postanowił biec z towarzyszem 👨‍👦 - synem Wiktorem. Decyzja spontaniczna, bo jeszcze rano Waldek obudził się z założeniem, że biegnie sam i leci na czas poniżej 1:30 🙂. Team Małolepszy dotarł ostatecznie w czasie 1:36:30 (byłoby 2 minuty szybciej, gdyby się hasło Wiktora "Tata... siku !!" i przymusowy pit-stop na wizytę w krzaczkach 😁).

Krótko za Waldkiem (zresztą kilkukrotnie na trasie nawzajem się wyprzedzali) dotarł skarbnik Marek Hendrys, który po pytaniu Waldka "Co tak wolno?" odpowiedział, że ciążą mu klubowe pieniądze 😉🤦‍♂️. Marku, rada na przyszłość... pilnuj kasy dobrze 💰💰, ale nie za wszelką cenę i na zawody jej nie bierz bo Cię okradną 😁. Marek linię mety przekroczył w czasie 1:37:49. Jak się później okazało, zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej M20 🏆 i zainkasował między innymi nagrodę finansową 100zł 💸💸. Po co bogatemu taka kasa?🤔 Cała Sparta liczy na Ciebie Marek... przeznacz nagrodę na rzecz klubu 😋.

Marek Kowaliński na metę dotarł po iście sprinterskim finiszu 😈 z czasem 1:41:40 a krótko po nim, bo po 1:42:07 Rafał Podejma oraz Ewa Kupczak po 1:42:08, która zajęła przy okazji 1 miejsce w kategorii wiekowej M40 🏆. Ewa... od Ciebie nie wymagamy przeznaczenia nagrody 300zł na rzecz klubu 😛, kup sobie nowe buty 🙂.

Jako ostatni Spartanin dobiegł Jarek Habelski w czasie 1:50:41. Wielkie brawa 👏👏.

O pudłach 🏆 Marka i Ewy już było, ale musimy pochwalić się również zajęciem 2 miejsca w kategorii drużynowej 😃. Puchar 🏆 z rąk Wójta Gminy Łęka Opatowska odebrał nasz najmłodszy uczestnik Wiktor 🧒.

Na uwagę i szacunek zasługuje perfekcyjna organizacja zawodów 👍👊 i liczne nagrody 😲💸💰🏆, które dostali oczywiście najlepsi... ale nie tylko, bo Waldek wygrał w losowaniu bon do Rossmanna (żona się cieszy 😁) a inni uczestnicy vouchery na tygodniowe pobyty w hotelach 🏨. Miejmy nadzieję, że sponsorzy w kolejnych latach będą równie szczodrzy 😉.

Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że była to jedna z lepszych imprez w regionie 👍👍👏👏 (o ile nie najlepsza) a jeśli poziom organizacyjny zostanie podtrzymany to impreza wkrótce ma szansę urosnąć do naprawdę dużej rangi. Za rok meldujemy się obowiązkowo i wszystkich zachęcamy do tego samego ‼‼.

24 msc 🏃‍♂ Tomasz Mądrzejewski ⌚ 01:26:45
66 msc 🏃‍♂ Waldek Małolepszy + Wiktor ⌚ 01:36:30
70 msc 🏃‍♂ Marek Henrdys ⌚ 01:37:49
78 msc 🏃‍♂ Marek Kowaliński ⌚ 01:41:40
82 msc 🏃‍♀ Ewa Kupczak ⌚ 01:42:08
84 msc 🏃‍♂ Rafał Podejma ⌚ 01:42:07
134 msc 🏃‍♂ Jarek Habelski ⌚ 01:50:41