Po południu udział w biegu dla dzieci już w Miasteczku Biegowym wziął również 🏃🧒 Szymon, zdobywając jakże cenny dla siebie medal 🏅. Propagowanie sportu trzeba dzieciom wpajać już od najmłodszych lat 🙂🙂.

Sama impreza w Piwnicznej-Zdrój : MEGA !!! 🥳👍💪 Festiwal zorganizowany na najwyższym poziomie. Wspólnie oceniamy że jest to jedna z najlepszych imprez biegowych w Polsce pod względem organizacji 💪💪, różnorodności tras i biegów ⛰🌆. Festiwal biegowy to również masa imprez towarzyszących 🕺💃, spotkania 👨‍💻👩‍💼, koncerty 🎼 i wywiady 🎤 z najpopularniejszymi ludźmi, po za tym dzieciaki również nie mają okazji do nudy. Potężne bawialnie 🎠🎠 z animatorkami cały czas dbają o najmłodszych. No i lody 🍧🍨🍦. Sponsorem jest KORAL, nie ma limitu 🙃😁. Ile zjesz tyle Twoje, podobno w tym roku zjedzono ich aż 25 tys. szt 😲😲. Podsumowując był to bardzo udany weekend 👍👍👍 i śmiało możemy powiedzieć "do zobaczenia na 13 edycji 👋👋".

Następnego dnia w niedzielę swoich sił spróbowała Karolina w biegu górskim ⛰ na 23 km z przewyższeniem ➕/➖1050 m. Trasa również bardzo męcząca 🥵, gdyż do 10 km (Wierch nad Kamieniem) zawodnicy mieli cały czas pod górę ⬆, następnie zbieg do Łomnicy ⬇ i na dobitkę bezkompromisowe podejście 😩 ze zbiegiem na metę 🥳. Na starcie o godz. 8.45 stanęło w sumie 312 zawodników, Karolina świetnie zadebiutowała uzyskując czas 🏁 3h:10m:39sec zajmując 🏅 184 pozycję 👏👏👏. Pierwszy raz pokonała dystans półmaratoński 😃😃 i to w dodatku w górach ⛰. Wrażenia po biegu znakomite 👍👍👍 i jak ocenia nasza Spartanka - zakochała się w bieganiu górskim 😊😊. Tak, tak góry uzależniają.

Nasi Spartanie wybrali się oczywiście na biegi górskie 😎. Damian pierwszy raz zmierzył się z bardzo wymagającą i jakże kultową już trasą Biegu 7 Dolin 100 km 💪. Z uwagi na zmianę miejsca startu organizator w tym roku zmienił nieznacznie trasę, sprawiając niespodziankę biegaczom w postaci dołożenia przewyższenia do ➕/➖ 4200 m. Start odbywał się w sobotę o 2.30 w nocy 🌚⭐ a zawodnicy mieli do pokonania wspomnianą już wcześniej piękną i malowniczą krajobrazowo ⛰🏞🌅🌄 trasę 100 km prowadzącą przez góry i doliny Beskidu Niskiego (Nakło-Eliaszówka-Obidza-Wielki Rogacz-Radziejowa-Przehyba-Rytro-Wierch nad Kamieniem-Łabowska Hala-Krynica-Jaworzyna Krynicka-Wierchomla-Szczawnik-Wierchomla Wielka-Łomnica-Zdrój-Nakło). Warunki pogodowe w nocy idealne 👍, natomiast w dzień słońce skutecznie odejmowało sił 🥵, lampa z nieba ☀☀☀. Na wyrazy uznania zasługują doskonale zaopatrzone punkty żywieniowe 🍎🍌🍉🥨🥣🥤 oraz praca wolontariuszy. Świetnie wykonywali swoją robotę, pomagając biegaczom w zregenerowaniu się na „pit-stopach”. W sumie w B7D 100 km wystartowało 259 uczestników. Damian finalnie ukończył bieg z czasem 🏁 16h:38m:41sec zajmując 🏅 165 pozycję 👏👏👏, 39 osobom nie udało się ukończyć biegu. Ambicje były większe aby powalczyć o lepszy czas ale z uwagi na pierwszy 100-km bieg trzeba było biec bardzo zachowawczo stale monitorując swoje możliwości 🙂. 100 km uczy pokory. „Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z ukończenia biegu w limicie czasu"

sparta ultra team home
sparta ultra team home
17 września 2021

12. FESTIWAL BIEGOWY, 10-12.09.2021r. PIWNICZNA-ZDRÓJ

W tym roku na Festiwalu Biegowym ⛰ barwy Sparty Ultra Team reprezentowali 🏃 Damian, 🏃‍♀Karolina i 🏃🧒 Szymon Małolepszy. Impreza, która kiedyś odbywała się w Krynicy-Zdrój w tym roku została przeniesiona do Piwnicznej-Zdrój. Ogromne miasteczko biegowe zostało rozstawione nad rzeką Poprad w otoczeniu pięknego krajobrazu górskiego ⛰🌄. Wydarzenie to co roku zrzesza ogromną liczbę biegaczy (nie tylko górskich) z uwagi na wspaniały klimat 🤗, świetną organizację 👍 i możliwość wyboru dystansu do wymagań każdego uczestnika, od najkrótszych do Ultra.