Dziękujemy za wsparcie sponsorom:

Jak przystało na Spartę, nie obyło się bez małej wpadki i trzeba było się wracać kilkanaście kilometrów po dokumenty 😀.            

Po odebraniu numerów startowych największym wyzwaniem było znalezienie linii startu, gdyż wielu zawodników nie wiedziało gdzie ona się znajduje. Po owocnych poszukiwaniach dotarliśmy na start który był w tle małego Giewontu.

Po zrobieniu paru zdjęć i krótkiej rozgrzewce ustawiliśmy się do startu. Dla Wojtka był to pierwszy start po 287 dniach przerwy spowodowanej kontuzją. Trapieni drobnymi urazami ustawiliśmy się w połowie stawki aby bez szaleństw ruszyć na trasę. Punktualnie o 12 ruszyliśmy na trasę która składała się z trzech okrążeń wokół góry Biakło zwanej małym Giewontem bo znajduje się na niej krzyż. Każde okrążenie liczyło 2,6km co łącznie daje 7,8 km i 220m przewyższenia.  Na początku biegu znajdował się podbieg który mocno przetrzebił stawkę, większość ludzi musiała odpuścić bieg i przejść  do marszu. W tym momencie ostatni raz widzieliśmy się na trasie i każdy swoim tempem dalej pokonywał kolejne kilometry.  Nasze bluzy wywarły duże wrażenie, wywiązała się nawet na ten temat rozmowa:

 

" - On nas chyba dubluje

- Po czym to wnioskujesz?

- Patrz ilu ma sponsorów na bluzie :o

- Teeeeee faktycznie ;p "

 

Marek z  uśmiechem na ustach pobiegł dalej dumnie reprezentując  naszych sponsorów. Pod koniec drugiego okrążenia dubel stał się faktem, niestety myśliwy stał się zwierzyną 😀.

Fot: Przemek Dubiński - Biegiem Przez Świat

Bieg mijał w komfortowych warunkach, pogoda dopisywała a kontuzje nie dogadywały 😀. Momentami trasa pozwalała trochę przepalić łydkę a w innych miejscach trzeba było ostro napierać pod górkę. Śmiało możemy polecić ten Cross wszystkim którzy lubią się trochę zmęczyć a przy okazji podziwiać  piękne widoki.

Autorzy tekstu:  Wojciech Jokiel, Marek Hendrys

Na metę kolejno wbiegaliśmy z czasami:

Marek - 40 min 39 sec

Wojtek - 43 min 39 sec

O miejscach lepiej nie wspominać 😜. Na mecie czekała na nas ciepła herbata która nas rozgrzała i pozwoliła ze spokojem myśleć o następnych biegach. 

<< poprzedni

strona główna

następny >>

sparta ultra team home
sparta ultra team home
01 marca 2019

"II CROSS WOKÓŁ MAŁEGO GIEWONTU"
- RELACJA Z BIEGU SŁOWAMI WOJTKA I MARKA

Siema!!! Dnia 23 lutego dwóch naszych Spartan wybrało się na „Cross wokół małego Giewontu” w Olsztynie koło Częstochowy. Z trasa mierzyli się tym razem Wojtek i Marek.  Według organizatora to najtrudniejszy cross w Polsce, jak nie w Europie 😀.