Dystans 10km tak bardzo nielubiany przez Waldka tego dnia okazał się w sumie niezłym wyborem, bo Waldek w miarę stałym tempem oraz szybką końcówką i bez żadnych kryzysów ukończył zawody na 10 miejscu spośród ponad 150 uczestników z wynikiem 38:37 👍. Trasa nie miała atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc wyniku nie można uznać za oficjalny... ale średnie tempo 3:52min/km napawa dużym optymizmem na przyszłość 😎. W związku z tym dzień jak najbardziej można zaliczyć do udanych, a dodatkowo po biegu w ramach "nagrody" za bardzo dobre kibicowanie Waldek zafundował całej armii prywatnych kibiców bilety do Zoo 🐵 🦓 🐆 🐫 🐅, więc połączenie przyjemnego z pożytecznym wyszło wszystkim tylko na dobre 😃😃.

Równo o godzinie 11:00 zawodnicy ruszyli. Trasa asfaltowa prowadziła alejkami parkowymi, gdzie można było chwilowo uchronić się od słońca, ale również na otwartej przestrzeni wałów przeciwpowodziowych, gdzie żar lał się z nieba a strażacy nie żałowali wody 💧💧💧. I tak na zmianę do końca biegu, ale każdy chyba zgodnie stwierdzi, że otwartej przestrzeni mogło być mniej 😉.

Bieg rozegrany został na wyspie Bolko w okolicach Zoo Opole przy bardzo ścisłym reżimie sanitarnym 😷😷. W wielu miejscach widoczne były szczególne środki ostrożności  a poza tym zawodnicy zobligowani byli do wystartowania w maseczkach 😷, ale jak widać jednak nie wszyscy zastosowali się do tego zalecenia 🙄. Po rozproszeniu się zawodników na szczęście można było maseczki ściągnąć 🤗.

Pogoda tego dnia była piękna 🌞🌞🌞... do plażowania 🏖 i rozkoszowania się zimnym piwem 🍺🍺... a nie do biegania 🤣. Bezchmurne niebo i dużo słońca nie napawało optymizmem. Waldek już po rozgrzewce stwierdził, że łatwo nie będzie, kiedy po raptem 1,5km truchtu pot zaczął zalewać jego plecy 😩😩, ale mimo wszystko postanowił, że pobiegnie jak na jego możliwości - dość mocno 💪💪... a pomóc miała mu w tym armia najlepszych kibiców na świecie 🤩🤩.

 

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów. Jednym z nich jest JANMAR CENTRUM

 

 

Autor: Waldek Małolepszy

 

sparta ultra team home
sparta ultra team home
05 lipca 2020

XVIII BIEG OPOLSKI, 10km - 04.07.2020r.

 

XVIII Bieg Opolski  na dystansie 10km to kolejne zawody 🏃‍, w których w sobotę 04 lipca wystartował Waldek Małolepszy.