Na zakończenie bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym możemy się realizować, za każdą okazaną pomoc jesteśmy niesamowicie wdzięczni.Jednocześnie mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie tak samo dobry jak ten, który się kończy i że w tym nadchodzącym będziemy mogli Was Drodzy Sponsorzy po raz kolejny z dumą prezentować. Dziękujemy !!

Po oficjalnym otwarciu imprezy krótko po godzinie 20 rozpoczęła się część nieoficjalna zapoczątkowana kolacją, a następnie zabawą do późnych godzin nocnych, podczas których rozmawialiśmy oczywiście o planach na następny sezon, ale była to również świetna okazja do tego, aby sport na chwilę odstawić na bok i świetnie się bawić we wspólnym gronie. A że noc była długa to i zabawa znakomita... ale jej szczegóły pominiemy dla dobra wszystkich 😉.

Jak co roku, podtrzymaliśmy tradycję i również teraz zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Zaangażowanie zawodników w tej kwestii przeszło najśmielsze oczekiwania i z dumą możemy powiedzieć, że podczas imprezy udało się zebrać około 270kg karmy, która już została przekazana w odpowiednie... łapy 🐕🐕.

W późniejszym czasie rozstrzygnęliśmy również kwestię Króla i Królowej Sparty 👑, czyli osób, które najczęściej w tym sezonie stawały na podium zawodów. Naszą parę Królewską 👑 utworzyli: Ewa Kupczak i Łukasz Grycman.

Nie zapomnieliśmy również o przyszłości naszego klubu, czyli o naszych dzieciach... i dlatego z uwagi na zbliżający się Dzień Mikołaja postanowiliśmy im sprawić niespodzianki w postaci paczek ze słodkościami, które z zadowoleniem dzieci przyjęły 🍭 🍬 🎅.

- nie mniejszym zaskoczeniem, ale i miłą niespodzianką dla Waldka było wyróżnienie go za duże zaangażowanie i działalność na rzecz klubu. Waldek Małolepszy w ciągu tego roku stworzył stronę internetową klubu i jest jej opiekunem, zajmuje się także grafiką klubu. Z innych rzeczy, Waldek również zorganizował październikowy wyjazd integracyjny klubu i zawsze chętnie służy pomocą w każdej dziedzinie, a w szczególności w tworzeniu tabelek, w których w przeciwieństwie do Prezesa istotne dane zbiera do kupy... ale dzięki temu chyba wzajemnie z Prezesem się uzupełniają 😉.

- dużym zaskoczeniem dla Damiana Małolepszego było otrzymanie rangi "Najlepszego grillowego Sparty". Jak można się domyślać, Damian jest mistrzem grilla i podczas każdej grillowej imprezy zajmował się jego obsługą. Nagroda więc mogła być tylko jedna - Damian otrzymał grill 😄.

- Magdalena Grycman otrzymała podziękowania za ogromny wkład w organizację imprezy i za całokształt, ale oczywiście również za przygotowanie i prowadzenie kroniki 📖, w której znalazły się wspomnienia z całego roku. Każdy uczestnik imprezy mógł również zostawić we wspomnianej księdze swój wpis.

- za prowadzenie Spartańskiego Instagrama nagrodzona została Paula Damasiewicz, której przy okazji zostały złożone życzenia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Tą nową drogą życia dla Pauli jest przeprowadzenie się w góry ⛰⛰ i obcowanie z nimi na co dzień, czego pewnie każdy Spartanin jej zazdrości.

- w kategorii "Debiut Roku" nagrodzono dwóch zawodników: Mateusz Stanisławek - nasz sponsor i jednocześnie zawodnik, który po raz pierwszy wystartował w oficjalnych zawodach na dystansie 10km w barwach naszego klubu; oraz Piotr Moga za debiut w triathlonie - Piotr jednak z racji zasłużonych wakacji, na których aktualnie przebywa nie mógł osobiście odebrać nagrody.

- kolejną kategorią była stworzona w zeszłych latach "Ultra Setka", czyli nagroda dla zawodników, którzy pokonali bieg na dystansie minimum 100km. Utrzymana została tradycja i każdy otrzymał adekwatną do pokonanego dystansu malutką buteleczkę z napojem dopingującym 🙃 ale także koszulkę "ultra setkowicza". Nagrody odebrali: Magdalena Grycman, Łukasz Mońka, Przemysław Jędryca, Mirosław Skóra, Waldek Małolepszy, Marek Hendrys oraz Łukasz Grycman.

- po raz pierwszy nagrodzeni zostali uliczni maratończycy, czyli Ci, którzy pokonali królewski dystans 42,195m. Specjalnie przygotowane koszulki dające miano "króla asfaltu" odebrali Rafał Podejma, Ewa Kupczak, Marek Kowaliński oraz Waldek Małolepszy.

Wyróżnionych zostało także wielu zawodników klubu w różnych kategoriach:    

- rozpocząć należy od naszego Prezesa, którego życiowy start w triathlonie we Włoszech na pełnym dystanie IRONMAN wzbudzał z pewnością najwięcej emocji w klubie w tym sezonie... ale przede wszystkim Łukasz Grycman jako "człowiek z żelaza" zasługuje na duży podziw i szacunek. Jak przystało na IRONMAN'a, Łukasz otrzymał... maskę 🎭 IRONMAN'a 😀, która w połączeniu z otrzymanym w zeszłym roku mieczem władcy , dodaje mu +100 do lansu, ale także zobowiązuje do tego, aby dalej władał klubem tak dobrze.

Klub również otrzymał nagrody. Na ręce Prezesa Łukasza Grycmana, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik przekazał Anioła, który będzie Nas strzegł na biegowych trasach; natomiast od Radosława Ertela dostaliśmy statuetkę z podziękowaniami za pomoc w organizacji biegu na orientację "Puchar Kamikadze". Serdecznie dziękujemy !!

W kilku słowach: film podzielono na dwie części, z których pierwsza to krótka historia klubu z małym humorem 😉, prezentacja zawodników oraz filmowe urywki z treningów i zawodów z lat 2014-2019. Druga część to sezon 2019, czyli zawody, w których braliśmy udział oraz kilka innych ważnych dla klubu wydarzeń. A było ich dużo. Zawodnicy klubu, których liczba wynosi 26 dorosłych i 14 dzieci - w sezonie 2019 od stycznia do listopada wystartowali 149 razy w 54 zawodach. Mowa tylko o zawodnikach dorosłych, natomiast uwzględniając dzieci, suma zawodów jest nie do policzenia, ponieważ tych startów również było sporo. Zwycięstwo 🥇 odnieśliśmy 4 razy, natomiast na podium 🥈 🥉 stanęliśmy w sumie 29 razy. Od razu należy powiedzieć, że liczba 29 jest już nieaktualna, ponieważ w minioną niedzielę nasi zawodnicy zdobyli kolejne 2 miejsca na podium, ale o tym więcej w innej relacji. Wśród startów tegorocznych dominowały oczywiście biegi górskie , które są wiodącą dyscypliną w naszym klubie, ale nie zabrakło również biegów ulicznych , przełajowych oraz z przeszkodami. Mamy również kilku zawodników, którzy startują w triathlonach 🏊‍ 🚴‍ 🏃‍, duathlonach oraz rajdach rowerowych, a już teraz oficjalnie potwierdzić możemy, że grono tych zawodników od nowego sezonu jeszcze się powiększy.

 

Wracając do podsumowania sezonu 2019, po wyświetlonym filmie, z rąk Prezesa Klubu każdy obecny na imprezie sponsor odebrał statuetkę  oraz dyplom z podziękowaniami za wsparcie w sezonie 2019. Bardzo miło było wtedy usłyszeć kilka ciepłych słów pod naszym adresem, między innymi takich, że niektórzy są pod wielkim wrażeniem naszej działalności i że nie spodziewali się, że z założenia amatorski klub może być tak profesjonalny w tym co robi. Takie słowa budują i napędzają nas do bycia jeszcze lepszymi w każdym aspekcie.

Po kilku słowach wstępu wyświetlony został przygotowany specjalnie na tę okazję przez Waldka film 📽 o klubie, przedstawiający to, czym się zajmujemy. Kto jeszcze go nie widział, gorąco polecamy.

O godzinie 19:10 Łukasz Grycman rozpoczął część oficjalną i jak na Prezesa przystało - wcielił się w rolę prowadzącego 🎤 , witając wszystkich zawodników i przybyłych gości.

Dla najmłodszych przygotowany został mały kącik zabaw 🎈.

sparta ultra team home
sparta ultra team home
02 grudnia 2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SEZONU !!! - 29.11.2019r.

Dnia 29.11.2019r. spotkaliśmy się w Restauracji "Różana", aby uroczyście podsumować mijający sezon 2019. Ten wyjątkowy dla Klubu dzień świętowaliśmy wspólnie z rodzinami, ale także z naszymi sponsorami, którzy licznie przybyli na to spotkanie.

W celu zaprezentowania naszego klubu przygotowany został specjalny stolik z gadżetami oraz stoisko ze strojami sportowymi 🎽, w których pokazywaliśmy się podczas tegorocznych zawodów. W innej części wystawiliśmy nasze trofea, czyli medale 🏅 i puchary 🏆 a za nimi znalazło się miejsce, gdzie można było zobaczyć sprzęt rowerowy naszych zawodników 🚲.