Najpierw wystartowali nasi najmłodsi Spartanie, którzy dzielnie walczyli, aby przekroczyć linię mety. Dla Wiktorka był to debiut, więc kwestia czasu kiedy będą kolejne starty. Następnie ruszyli nasi zawodnicy, którzy solidarnie wybrali dystans 5 km. Trasa crossowa poprowadzona przez las bardzo im odpowiadała. Temperatura również sprzyjała, aby się pościgać na leśnych ścieżkach. Tym bardziej, że ponownie dopingował ich Waldek z rodziną. Oczywiście wszyscy dotarli do mety i następnie z uśmiechami zaatakowali stoisko z plackami i chlebem ze smalcem Dziękujemy wszystkim za wsparcie i obiecujemy, że w kolejnych startach również powalczymy o jak najlepsze miejsca. Miejsca naszych zawodników wyglądają następująco:

06. Tomasz Mądrzejewski 20:18
14. Marek Hendrys 21:54
17. Łukasz Mońka 22:17
33. Karolina Mońka 23:34
50. Justyna Krzyżańska 25:25

Na linii startu na dystansie 5km zebrało się ponad 100 zawodników. Nie zabrakło zawodników z lokalnych klubów KS Leniwiec Kępno, Runners Team Kępno oraz oczywiście ze Sparty Ultra Team. Przed biegiem nasz skarbnik przymierzał nowy strój dla naszego teamu, jednak chyba przy dłuższych dystansach nie spełniłby naszych oczekiwań.

 

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów. Jednym z nich jest SICK-STICKERS

 

 

Autor: Tomasz Mądrzejewski

sparta ultra team home
sparta ultra team home
02 marca 2020

TROPEM WILCZYM - BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, TORZENIEC 01.03.2020r. - RELACJA TOMKA


1 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w wielu miejscowościach odbywają się biegi Tropem Wilczym, aby w ten sposób uczcić pamięć o tych żołnierzach, którzy pomimo zakończenia wojny walczyli o wolną Polskę. Choć zdania o ich działaniach dzielą i będą dzielić wiele osób - biegacze w całej Polsce wykorzystują okazję , aby wziąć udział w takich zawodach. Po raz 4-ty w Torzeńcu był organizowany Bieg Tropem Wilczym. W tym roku oprócz głównego biegu na dystansie 5 km zawodnicy mogli się ścigać na dystansie 1963m oraz Nordic Walking. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych zawodników, dla których odbył się Bieg Wilczka.