sparta ultra team home
sparta ultra team home
12 września 2022

FESTIWAL BIEGOWY, 09-11.09.2022r. PIWNICZNA-ZDRÓJ

‼️ Waldek Małolepszy ukończył ultramaraton górski na dystansie 100km - Bieg 7 Dolin ‼️

Kolejny aktywny weekend za nami a działo się naprawdę wiele.
Zaczynamy od Festiwalu Biegowego 🏃 w Piwnicznej-Zdroju, na który zawitała rodzina Małolepszych: Karolina, Damian i Waldek. Cała trójka postanowiła wystartować w biegach górskich ⛰: Damian i Waldek na dystansie 100km; Karolina na 23km. Przepiękne tereny ⛰, powalające widoki 😍 i znakomita organizacja zawodów 👌 - to wszystko czekało na wszystkich uczestników.

Setkowicze wystartowali w nocy 🌃 10 września o godzinie 2:30. Na rozgrzewkę wspinaczka na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego - Radziejową. Następnie Przehyba i zbieg do Rytra. Opady deszczu 🌧 zamieniły szlaki w błotne ścieżki a dodatkowo światła czołówek 🔦 oświetlały wszechobecną mgłę 🧐 zamiast szlak. Łatwo nie było a do Rytra dotarliśmy już o świcie. To tutaj po 36 kilometrach Damian z powodów zdrowotnych - objawów przeziębienia 🤧🤒 i bólu gardła postanowił zrezygnować z dalszej rywalizacji ☹️. Ta decyzja okazała się całkowicie słuszna, ponieważ resztę dnia Damian przeleżał w łóżku z gorączką 🤒.

Waldek tymczasem czując się jak ryba w wodzie pognał dalej 😎 pokonując resztę trasy pełen optymizmu i delektując się każdym kilometrem 🥰. Kryzys w okolicach 80-ego kilometra nie zepsuł świetnej zabawy i Waldek na mecie po pokonaniu 100 kilometrów z przewyższeniem ponad 4000 metrów zameldował się z czasem ⌚ 14:58:08.

Jak się później okazało, z powodów tych samych do Damian, z rywalizacji musiała się wycofać również Karolina 🥺. Finiszerem górskiego wyjazdu został więc tylko Waldek 👏👏👏.
Co się odwlecze to nie uciecze... Damian i Karolina - jeszcze przyjdzie dzień Waszej chwały 💪💪.

Bieg 7 Dolin 100km:
🏃 Waldek Małolepszy ⌚14:58:08, 89 msc 🏅
🏃 Damian Małolepszy DNF

Bieg 7 Dolin 23km:
🏃‍♀ Karolina Małolepsza DNS