sparta ultra team home
sparta ultra team home
20 lipca 2023

110km z Kudowy do Lądka - relacja Magdaleny Grycman z biegu K-B-L

11 edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich dobiegła końca.
K-B-L w ogromnym upale ☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️

    14 lipca o godz. 18 wystartowałam wraz z kilkoma Spartanami: Ewą Kupczak, Markiem Kowalińskim i Waldkiem Małolepszym na trasę Kudowa-Zdrój - Bardo - Lądek Zdrój, czyli 110km 👌.

    Trasa dobrze mi znana, pogoda idealna a emocje wyjątkowe, bo to pierwsza ultra setka Ewy i Marka 😉💪.  Noc przebiegła dość szybko i płynnie na trasie. Na Szczelińcu (nocą) niesamowita niespodzianka i widowisko, wśród skał i zapalonych świec dziewczyna grała na skrzypcach - to było piękne 🤩. 

    Na trasie spotkaliśmy naszego kolegę Rafała Stramowskiego, który biegł dystans  240km💪💪 czyli tzw. Bieg 7 Szczytów (zdradził nam pewną tajemnicę co go tak motywuje by dotrzeć na metę....).
Kiedy usłyszałam pierwszego 🐦 o 3:50 wiedziałam, że słońce za chwilę wstanie i będzie coraz jaśniej 😊.
Zawsze jest to dla mnie magiczny moment 😍... Potem słońce było już coraz wyżej i niestety temperatura również 🥵. Robiło się coraz gorzej, ale my zawsze dajemy radę 💪.  Czasem szybciej, czasem wolniej, ale nie poddajemy się.

    Po 20 godzinach z małym haczykiem 😉 kończyłyśmy trasę 110 km w pełnym słońcu, ale z wielką radością i uśmiechami na twarzy. Przeżyłyśmy wspaniałą przygodę, wiele opowieści 👌, żartów a nawet piosenek 🤭. 

    ... Wiele osób pewnie pomyśli po co one to robią.... po co tak się męczyć, ale to trzeba przeżyć, trzeba tam być, żeby poczuć tą magię biegów Ultra!
Pomimo zmęczenia i wielu godzin na nogach odczuwam ogromną satysfakcję, że kolejny raz zawitałam na mecie tego dystansu. Wrócę tam za rok! 

    Baterie naładowane, działamy dalej.

    Ewa dziękuję Ci za świetną przygodę.

    Dziękuję również naszym wspaniałym kibicom: Radkowi Ertel, Łukaszowi Grycman i Robertowi Kupczak 👏👌, którzy byli z nami podczas tego festiwalu, o nas dbali i wspierali w najbardziej trudnych momentach.

    Dziękuję wszystkim naszym kolegom i koleżankom, którzy trzymali ✊🏻 kciuki i pchali "kropkę".

GRATULACJE dla wszystkich naszych zawodników, którzy wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich.

Było pięknie 😍.