sparta ultra team home
sparta ultra team home
13 lutego 2023

ZIMOWY RUNMAGEDDON 04-05.02.2023r. WARSZAWA

W dniach 4-5 luty na Twierdzy Modlin odbyło się rozpoczęcie sezonu Runmageddon 2023 a dokładnie Zimowy Runmageddon Warszawa 2023. Na starcie nie zabrakło oczywiście dwoje Spartan - małżeństwa Mońka: Karoliny i Łukasza.

Jako pierwsza wystartowała Karolina, która pierwotnie miała wystąpić na dystansie Classic 12km, ale z powodu korków i złych warunków na drodze spóźniła się na start i zmuszona była zmienić formułę startu. Na pocieszenie pozostał Rekrut na dystansie 6km i 30 przeszkód - w rzeczywistości 7,5km 🙂. Z powodu braku możliwości wystartowania w Classic'u 12km mały niedosyt pozostał... ale wszystko jest do nadrobienia.  

W drugim dniu zawodów wystartował Łukasz na dystansie Hardcore 21 km - 70 przeszkód. Moniek się wybiegał, nadźwigał, naczołgał, nagimnastykowal i naładowany endorfinami jak rozpoczął tak ukończył i dobiegł do mety. Pokonany dystans również okazał się dłuższy, niż pierwotnie zakładany, ponieważ GPS pokazał 23km.

W takich imprezach liczy się przede wszystkim dobra zabawa i atmosfera w miasteczku zawodów, więc czasy i zajęte miejsca schodzą na drugi plan. Mimo wszystko należy wspomnieć, że Karolina na 1435 osób startujących w Rekrucie 6km zajęła 443msc. Łukasz natomiast na 883 startujących w Hardcore 21km zajął 223 msc.

Już snują się plany na kolejny event, który odbędzie się 1 kwietnia we Wrocławiu... i to nie jest prima aprilis - oni wtedy tam będą i wystartują 😄.