Po skończonej integracji Damian z Wojtkiem zaliczyli jeszcze szybki zbieg ze Ślęży 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️ trasą górskiego półmaratonu a Waldek z Patrycją i dziećmi ostrożnie udali się na parking. Aktywna sobota zaliczona, do zobaczenia na kolejnych imprezach. POZDRAWIAMY !!! 👋👋👋👋

Najbardziej motywujący jest fakt że na punkcie pomiarowym 1,3 km byli kolejno 153 i 172, więc na podejściach już tylko wyprzedzali i nadrabiali sukcesywnie straty 💪💪💪💪. Piękna sobotnia pogoda pozwoliła nam jeszcze na zorganizowanie sobie pikniku na górze. Były kiełbaski z ogniska 🔥 i zasłużone piwko 🍺🍺🍺🍺. Dzieciaki trochę powariowały, pobiegały i posiniaczyły się, lecz ogólnie miło spędziliśmy czas 😃👍.

Ta trasa  to prawdziwa mordęga 🤮🤮🤮, nawet dla najlepszych. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Dominika Stelmach natomiast Lepiarz Sylwester wygrał bieg, ale do końca Krzysztof Bodurka dreptał mu po piętach.  Nasi zawodnicy zameldowali się na szczycie z czasami:

- Damian Małolepszy – 00:39:36 (114 msc OPEN / 383 ) 💪😃

- Wojtek Jokiel – 00:40:11 (121 msc OPEN / 383) 💪😃

    TomA-Bud

Późniejszy odcinek pozwalał na szybki zbieg 🏃‍♂️🏃‍♂️, szkoda tylko że taki krótki, od około 2,5 km rozpoczynał się bowiem podbieg już pod Ślężę, pozwalający tylko w niektórych momentach biec, reszta to podejścia 💪💪⛰💪💪⛰.

Start imprezy podzielony był na 2 starty, godz. 11 kobiety 🏃‍♀️🏃‍♀️ i 10 minut później mężczyźni 🏃‍♂️🏃‍♂️, początkowo ze stadionu w Sobótce do schroniska pod Wieżycą a stamtąd żółtym szlakiem przez Wieżycę na sam szczyt Ślęży. „Mianek” i „Kudłaty” od początku nadali równo tempo swojemu biegu  i od początku trzymali się w niewielkim odstępie czasowym od siebie. Po morderczym podejściu pod Wieżycę 😭😭, czekał na nich doping naszej ekipy podrywający ich do dalszej walki 🙌👊🖐, ale łatwo nie było.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów. Jednym z nich jest firma TomA-Bud. Zapraszamy do kontaktu.

Do Sobótki nasi zawodnicy przyjechali ze wsparciem 💪💪💪 dzielnie podchodzących na szlaku i supportujących najmłodszych Spartan - Wiktora, Igi, Szymona oraz Waldka i Patrycji.

W ramach imprezy zostały również rozegrane MISTRZOSTWA POLSKI 🏆🏆🏆 SENIORÓW W BIEGU GÓRSKIM NA KRÓTKIM DYSTANSIE, więc do Sobótki przyjechało grono bardzo dobrych i liczących się biegaczy. Bieg na Ślężę to tylko 💪💪 i aż 5 km 😳😳, bo przewyższenie  + 530 m daje nieźle w kość 😱😱😱😱.

Autor: Damian Małolepszy

<< poprzedni

strona główna

następny >>

sparta ultra team home
sparta ultra team home
20 maja 2019

XXVI BIEG GÓRSKI NA ŚLĘŻĘ -  MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
W BIEGU GÓRSKIM NA KRÓTKIM DYSTANSIE - RELACJA DAMIANA

Czołem Sparta i sympatycy !! 😃

Przedstawiamy Wam krótką relację z sobotnich zmagań naszych zawodników. Damian i Wojtek wzięli udział w 26 biegu górskim na Ślężę ⛰⛰.