sparta ultra team home
sparta ultra team home
19 stycznia 2023

VIII GÓRSKI ZIMOWY MARATON ŚLĘŻAŃSKI, 14.01.2023r. SOBÓTKA

VIII Górski Zimowy Maraton Ślężański to impreza, którą rozpoczęliśmy rok 2023.
W dniu 14 stycznia w Sobótce na dystansie maratonu 43km wystartował Rafał Stramowski a w półmaratonie 24km - Magdalena i Łukasz Grycman.
 

Relacja Rafała:

  • " Zawody ukończyłem na 11 miejscu w kategorii M30 i na 40 miejscu Open z czasem 4:20:55 sekund. Piękna trasa z fajnym przewyższeniem. Pogoda dopisała znakomicie, cała trasa dość trudna technicznie... kamienista i do tego trochę błota, ale bardzo pozytywne doznania. Bieg osobiście potraktowałem jako element treningu do DFBG 240 km. Świetnie rozpoczęty rok z fajnym wynikiem końcowym. "

 

Relacja Łukasza:

  • " Po długiej przerwie w startach i bardzo nielicznych treningach postanowiliśmy na nowo złapać "bakcyla" na aktywność sportową. Założony cel został osiągnięty 😜. Pogoda i widoki na masywie Ślęży rozpieszczały, czego nie możemy powiedzieć o naszej kondycji, która się gdzieś zapodziała i nie pojechała z nami do Sobótki 😅😉. Długa droga przed nami by ją odnaleźć, ale poszukiwania rozpoczęte 😎. Miejsce i czas adekwatne do obecnego poziomu, czyli 276 i 277 miejsce, 3 godziny i 7 minut spędzone na trasie. Mimo wszystko mamy dużą satysfakcję i obiecujemy, że teraz będzie tylko lepiej 😉. "