sparta ultra team home
sparta ultra team home
27 września 2023

VIETNAM MOUNTAIN MARATHON, 23.09.2023r.

Azjatyckiej przygody Karola ciąg dalszy 🙂.

W sobotę 23 września o godzinie 3:00 w nocy Karol Kremer wystartował w 10 edycji Vietnam Mountain Marathon 🇻🇳. Jest to najdłuższy bieg górski ⛰ w Wietnamie. Dystanse do wyboru od 10km przez 21 km, 50 km ,70 km aż do 100 km.

Karol wybrał trasę 70km ale główną trudnością był nie dystans a przewyższenie, bo aż 4400m w górę ⬆. To niezwykle trudny ultramaraton obejmujący wszystkie typy krajobrazów. Trasa prowadziła przez pasmo górskie Parku Narodowego Hoang Lien i doliny w pobliżu Sapa. Biegło się przez pola ryżowe, lasy bambusowe, plantacje pomidorów, a także wioski, w których można było zobaczyć pasące się bawoły i piękne wodospady. Trasa kamienista i z duża ilością błota.

Organizatorzy zadbali o zawodników rozstawiając co kilkanaście kilometrów punkty z woda, owocami, orzechami i ciepłymi posiłkami. Trasa była dość wąska i przy połączeniu się trasy 70km z trasą 50km, gdzie pojawiło się automatycznie więcej uczestników trzeba było zwolnic ze względów bezpieczeństwa i braku możliwości wyprzedzania.

Meta 🏁 znajdowała się w Topas Ecolodge położonym na pięknym wzgórzu.

Na dystansie 70km wystartowało 494 zawodników, z czego tylko 292 ukończyło zawody. Karol zajął znakomite 41 miejsce Open 🏅 z czasem ⌚ 15:10:35, wśród mężczyzn 34 miejsce a w kategorii wiekowej był 9-ty.

Lekko nie było i jak sam przyznaje... był to jak do tej pory najtrudniejszy bieg w którym brał udział.

Wielkie gratulacje Karol 👏👏👏 i zazdrościmy poznawania świata w taki sposób 😍.