sparta ultra team home
sparta ultra team home
17 sierpnia 2023

V BIEG ULICZNY O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁĘKA OPATOWSKA, 13.08.2023r. RAKÓW

Witajcie 👋👋.

W niedzielę 13 sierpnia odbyła się V edycja "Biegu ulicznego o puchar Wójta Gminy Łęka Opatowska" - tym razem zawody odbyły się w miejscowości Raków. Gdyby ktoś nie kojarzył Łęki Opatowskiej to polecamy poczytać lokalne media 📖... o Wójcie tejże Gminy jest w ostatnich dniach dość głośno 🤣. Ale wróćmy do zawodów.

Na linii startu pojawiło się trzech naszych zawodników: 🏃‍♀ Ewa Kupczak, 🏃 Marek Hendrys oraz świeżo upieczony, debiutujący w naszym klubie 🏃 Mariusz Gąszczak aka "Mariano" 😎. BTW, witamy Cię serdecznie Marian .

Niedzielne popołudnie nie należało do przyjemnych. Start o godzinie 15-ej, żar z nieba 🌞🌞🌞 i zero cienia na trasie - to polskie anomalie pogodowe 🙄, które nie ułatwiały biegu. Ale wyjścia nie było... poszli !!!... tzn. pobiegli !!! 👿.

Na szczęście na trasie nie zabrakło wody 💦 i kurtyn wodnych 💦💦💦... za co bardzo dziękujemy organizatorom 👏, bo chociaż na chwilę dawały poczucie chłodu.

Trasa przebiegała przez rodzinne miejscowości Mariusza 🙂 więc facet miał dodatkową motywację 💪💪 i doping 👏. Dlatego gnał jak szalony i linię mety przekroczył jako pierwszy Spartanin. Dwie i pół minuty później Mareczku ukończył swoją walkę wbiegając na metę wraz z towarzyszem Radosławem z KS Gepard. Jako trzecia z naszych, ale przede wszystkim 👆 jako trzecia kobieta 🏆 na mecie zameldowała się Ewa, która tym samym osiągnęła kolejne podium w swoim biegowym CV.

Wielkie brawa nalezą się wszystkim zawodnikom, w szczególności za start w tak afrykańskich warunkach 🌞🌞🌞.

Po biegu i dekoracji odbyło się wspólne biesiadowanie 🤪. Wcześniej jednak rozlosowano nagrody wśród wszystkich finiszerów, podczas którego Spartanie również mieli szczęście: Ewa wylosowała kartę podarunkową a Mariusz paletki do badmintona 🤗.

Podsumowując... dzień należy uznać za bardzo udany a przy okazji dziękujemy wszystkim za trzymanie kciuków i wsparcie na trasie. Jesteście Wielcy !!. Dzięki.... THIS IS SPARTA.

WYNIKI:
15 msc 🏃 Mariusz Gąszczak  ⌚ 45:22
20 msc 🏃 Marek Hendrys  ⌚ 47:52
25 msc 🏃‍♀ Ewa Kupczak  ⌚ 50:59

PS. Te miejsca co 5 to zrobiliśmy celowo 😛. Miało być co prawda 5-10-15 (gimby nie znajo), ale nie wyszło 😛.