sparta ultra team home
sparta ultra team home
23 maja 2022

SIERADZKI CROSS TOWARZYSKI, 22.05.2022r. SIERADZ

Waldek Małolepszy w czołówce biegu Sieradzki Cross Towarzyski

Dnia 22 maja odbyła się siódma edycja w/w imprezy, która polega na pokonaniu największej ilości kilometrów w ciągu 6 godzin. Bieg 🏃‍♂🏃‍♀ odbywa się w sieradzkim Parku im. A. Mickiewicza na pętli o długości 2km. Tym razem wyzwanie podjęło 223 biegaczy, w tym troje Spartan 💪: Tomek, Stepan i Waldek.

Tomek od początku miał założenie treningowe i bieg około godzinny. Pokonał dokładnie 12km prowadząc od startu do końca swojego biegu.

Pozostała dwójka chciała jednak wycisnąć ile się tylko da 😈.

Niestety z powodu kontuzji 😬 Stepan zmuszony został do zejścia z trasy po 34km. Wielka szkoda, bo byłby z pewnością bardzo dobry wynik. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego i już wkrótce wróci na biegowe ścieżki 👊👊.

Waldek natomiast po niespełna 6 godzinach uzyskał dystans 66km zajmując tym samym swoje ulubione ostatnio miejsce tuż za podium 😅, czyli czwarte 🙂.

Na uwagę zasługuje fakt, że bieg jest darmowy, a jednak zorganizowany na bardzo wysokim poziomie 👍👍👍, wliczając w to bardzo bogaty pakiet startowy 😯 i nagrody 😯, ale również całą otoczkę zawodów z obsługą punktu żywieniowego 🍌🍊💦, obsługą fotograficzną 📷 oraz dopingiem wielu osób 🥳. Na takie imprezy zawsze miło się wraca 😊.

Bieg 6-godzinny - wyniki:

🏃‍♂ Waldek Małolepszy,
4 miejsce - dystans 66km

🏃‍♂ Stepan Yurtsun,
34 miejsce - dystans 34km

🏃‍♂ Tomasz Mądrzejewski,
140 miejsce - dystans 12km