sparta ultra team home
19 września 2023

III PÓŁMARATON ALEJĄ DĘBÓW CZERWONYCH, 17.09.2023r. WIERUSZÓW

III Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych 🍂 przeszedł do historii.

Dzień 17 września 2023r. w Wieruszowie okazał się prawdziwym sportowym świętem. Impreza wyrosła na najlepszą w naszej okolicy 💪, o czym świadczy wiele szczegółów, ale na pewno rosnąca z roku na rok frekwencja. Bieżącą edycję ukończyło ponad 300 zawodników. Doskonała organizacja 👌, świetna atmosfera 🥳, sporo wartościowych nagród 💸 - to wszystko sprawia, że w kolejnych latach na pewno wrócimy... nie tylko na trasę biegową, ale także jako kibice 🥳.

W tym roku stawiliśmy się w 13-osobowym składzie biegowym 🏃🏃‍♀ oraz w szerokim składzie dopingującym, ponieważ po raz pierwszy zorganizowany został konkurs na najlepiej dopingującą strefę kibica, który przyniósł w naszym teamie naprawdę sporo emocji. Mając nadzieję, że zostaniemy docenieni przez biegaczy postanowiliśmy spróbować swych sił 😀, co okazało się strzałem w dziesiątkę 🔟, ponieważ spośród ośmiu grup dopingujących zostaliśmy wybrani tą najlepszą 🎸🎅🥁🪘📣🎼 i konkurs wygraliśmy 🥳🥳🥳. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy oddali na nas głos 😍😍. Jesteśmy Wam naprawdę wdzięczni 🙂.

Wracając do biegu, pogoda mogłaby być łaskawsza 🌞🌞🌞, ale na szczęście w wielu miejscach trasy można było schować się w cieniu dębów. W pełnym słońcu jednak cierpieliśmy 😫😫😫. Mimo kilku podbiegów trasa jest bardzo szybka i naprawdę przyjemna. A atest PZLA jest jej dodatkowym atutem.

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 7 miejsce, ale zdobyliśmy 2 nagrody indywidualne 🏆🏆 - brawo Ewa 👏, brawo Marlena 👏; oraz wcześniej wspomnianą nagrodę na najlepszą strefę kibica 🥳. Imprezę zapisujemy więc do niezwykle udanych 👍.

Brawo organizatorzy i GOSiT Wieruszów 👏👏👏.