sparta ultra team home
23 października 2023

II LEŚNY CROSS ŚLADAMI LEŚNICZEGO, II MAŁE MISTRZOSTWA DZIECI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, 21.10.2023r. OLESNO

W sobotę 21-ego października w Oleśnie odbyły się: II Leśny Cross Śladami Leśniczego oraz II Małe Mistrzostwa dzieci w biegach przełajowych 🌲🌳🌲.

W biegu głównym na dystansie 12km udział wzięli 🏃‍♀Krystyna Ruda-Ertel, 🏃‍♀Magdalena Grycman i 🏃Jacek Ertel. Głównym dowodzącym całej wyprawy, a także taktykiem i strategiem został tym razem Radek, który ze strefy kibica dopingował, ile sił w nogach... tzn. w strunach głosowych 🙂.

Choć sobotni poranek zapowiadał się mocno deszczowy 🌧🌧, to nie przeszkodziło to w świetnej zabawie. Warto wspomnieć ☝️, że był to bieg z przeszkodami na dość wymagającej, pagórkowatej trasie. Organizatorzy - Nadleśnictwo Olesno oraz Stowarzyszenie Atelier Sportu doskonale stanęli na wysokości zadania. Świetna organizacja 👌, bardzo dobrze oznaczone trasy, wiele pyszności 🥖🥮☕🍬🍪🥓 oraz degustacja przetworów i przede wszystkim rodzinny klimat 🤗.

W biegach dzieci na dystansie 1000m wystartowała Zosia Grycman oraz na 400 metrów Alicja Ertel, która przy okazji zajęła 🏆 2 miejsce 👏👏👏.

Jacek i Krysia w swoim biegu zdobyli 🏆 I miejsca w kategorii Najlepszy Leśnik, więc dzień można uznać za niezwykle udany 👍.