To była piękna biegowa sobota spędzona w dobrym towarzystwie!! Teraz trochę ciężko schodzi się ze schodów ale już myślimy o kolejnym wyjeździe 😉 Tym razem będzie to Zimowy maraton w Rudawach 😉 Trzymajcie kciuki.

Po biegach, przy grzańcu i piwie bezalkoholowym 😉 ucztowaliśmy w schronisku czekając na dekorację Ewy, która przy naszych owacjach odebrała przepiękną wypalaną statuetkę za 3 miejsce.

Na dystansie półmaratonu, w tym przypadku 24 km, reprezentowały nas dwie zawodniczki Ewa Kupczak i Karolina Mońka. Świetnym biegiem popisała się Ewa i w swojej kategorii wiekowej z czasem 02:28:00 zajęła 3 miejsce na pudle, BRAWO !!!

Bardzo dobrze spisała się również Karolina, która z czasem 02:48:55 pokonała swojego męża i naszego skarbnika o ponad 12 min !! BRAWO !!

Tego dnia bezkonkurencyjny był ,,KOSMITA” Pavel Brydl z Czech,  który ustanowił rekord trasy i wpadł na metę z czasem 03:00:41. Przypominamy, że to górski maraton, więc to co zrobił Pavel jest trudne do wyobrażenia, ogromny szacunek dla niego !!

Na dystansie maratonu wystartowali jeszcze Łukasz Mońka i Marek Hendrys, ale po pokonaniu pierwszej pętli czyli 24 km ze względów zdrowotnych postanowili zakończyć rywalizację.

Chłopaki po zejściu z maratonu zostali sklasyfikowani na tzw. ,, połówce”.

Najlepiej z trasą maratonu poradził sobie ,,Kudłaty” czyli Wojciech Jokiel, który złamał magiczną barierę 4 godzin i z czasem 03:56:38 wpadł na metę zajmując świetne 5 miejsce w swojej kategorii  wiekowej. Maraton ukończyli również Magdalena i Łukasz Grycman, czas Magdy to 05:00:34 co pozwoliło zająć całkiem dobre 10 miejsce w kategorii wiekowej.  Czas Łukasza 04:41:06. 26

Bardzo lubimy ten bieg i cały klimat dookoła niego, biuro zawodów, start i meta znajdowały się przy Schronisku pod Wieżycą, wszystko bardzo dobrze zorganizowane. Jak zwykle nie zabrakło naszych kibiców, którzy zagrzewali nas do walki - Waldek i Damian w ramach aktywnego kibicowania, zrobili sobie trening i pojawiali się w różnych częściach trasy dopingując nas, pstrykali zdjęcia i kręcili filmiki (oczywiście wtedy przyspieszaliśmy 😊 ).

 

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów. Jednym z nich jest WOLFGRIPP

 

 

Autor: Łukasz Grycman

sparta ultra team home
sparta ultra team home
15 stycznia 2020

GÓRSKI ZIMOWY MARATON ŚLĘŻAŃSKI - 11.01.2020r. - RELACJA ŁUKASZA

Cześć !! W sobotę 11 stycznia siedmioro naszych zawodników  wystartowało w 5. Edycji Górskiego Zimowego Maratonu Ślężańskiego. Do pokonania mieli dystans 43 km z przewyższeniem prawie 1000 m lub 24 km po masywie Ślęży. Jak to w tym roku bywa Zimowo było tylko w nazwie 😉. Pogoda iście jesienna, z dodatnią temperaturą, suchą trasą i idealnymi warunkami na bicie rekordu trasy 😊.