sparta ultra team home
sparta ultra team home
14 czerwca 2023

II BIEG ROLNIKA, 04.06.2023r. MOKRSKO

‼ Poczwórne podium Sparty, w tym V-ce mistrzostwo Polski ‼

W niedzielę 4 czerwca w miejscowości Mokrsko odbyła się II edycja Biegu Rolnika 🧑‍🌾, w którym reprezentowali nas 🏃‍♀🏃🏃 Karolina Małolepsza, Marek Hendrys i Waldek Małolepszy oraz Iga i Wiktor w biegu dzieci 👧🧒.

W tym dniu pogoda dopisała aż za bardzo, ponieważ bezchmurne niebo i wysoka temperatura 🌡 powodowały, że grzało jak w piekle 🌞🌞🌞. Dla dzieci jednak nie miało to żadnego znaczenia, ponieważ przygotowanych zostało dla nich kilka atrakcji 🏰🎈. W krótkiej przerwie od zabawy nasza młoda dwójka wystartowała w Biegu Przedszkolaka na dystansie około 300m, w którym ku uciesze wszystkich Iga zajęła 3 miejsce 🏆😁👏💪.

W biegu głównym, którego trasa prowadziła po byłej kolei wąskotorowej, głównym przeciwnikiem oczywiście było... słońce 😉🌞. Zacienienie trasy wynosiło może 2%, w związku z czym praktycznie całe 10km pokonać trzeba było w palącym żarze z nieba... ale za to w towarzystwie pięknych widoków 🙂.

Pierwszy z naszych zawodników linię mety przekroczył Waldek a chwilę po nim Marek. Na mecie razem czekaliśmy na Karolinę, która ukończyła bieg z wielkim uśmiechem na twarzy 😃.

Okazało się, że cała nasza trójka stanie w tym dniu na podium 😃. Karolina i Waldek w kategoriach wiekowych 🏆. Marek natomiast, jako V-ce mistrz Polski Rolników 🏆.

Ale to nie koniec... było nam jeszcze mało 😅. Waldek dodatkowo wystartował w biegu z taczką, w którym eliminacje i półfinał przeszedł jak burza 👿. W finale jednak zabrakło już sił 😫 i ostatecznie uzyskał IV miejsce. Marek za to, jak na rolnika przystało 😎🧑‍🌾, chciał wrócić do okresu żniw i przypomnieć sobie jak rzuca się snopkiem siana. Wynik jaki uzyskał to 5,40m 🙂.

Ukłony kierujemy w stronę organizatorów 👏👏, ponieważ przy tak kameralnej imprezie zwrócić trzeba uwagę na świetnie zorganizowany event. Wyjazd uznajemy za udany. THIS IS SPARTA

Wyniki:
🏃 Waldek Małolepszy, 8 msc OPEN, 3 msc M30 🏆, ⌚ 43:22
🏃 Marek Hendrys, 9 msc OPEN, 2 msc MP rolników 🏆, ⌚ 43:51
🏃‍♀ Karolina Małolepsza, 52 msc OPEN, 3 msc K30 🏆, ⌚ 1:01:44