sparta ultra team home
sparta ultra team home
11 kwietnia 2022

62. BIEGI ULICAMI SIERADZA, 10.04.2022r. SIERADZ
- relacja Tomka Mądrzejewskiego

Pierwszy start w tym roku miał wyglądać zupełnie inaczej. Miały być góry i udział w Sztafecie Górskiej w Kudowie-Zdroju i wspominanie dziś tych zawodów. Niestety problemy ze stopą, a później z kolanem bardzo ograniczyły moje przygotowania i musiałem także z tego biegu zrezygnować. Gdy już zdrowie jako tako się ustabilizowało, wróciłem do treningów i mam nadzieję, że już teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem i zdrowie będzie dopisywać.
Spontaniczny zapis na 62. Biegi w Sieradzu na dystans 5 km wytyczył pierwszy cel na ten rok. Miałem się dobrze bawić i zrobić solidny trening, a wyszło bardzo przyzwoicie. Przed biegiem spotkanie i rozmowa z biegaczami z rodzinnych stron, a później czas na rozgrzewkę. Dzisiejszy wiatr i zimno trochę dokuczało, a oczekiwanie na opóźniony start trochę irytowało, ale przecież Spartanie nie pękają 😉.
Trasa świetna - start i zakończenie na sieradzkim rynku minęła mi bardzo szybko. Szybciej niż zakładałem, co oczywiście sprawiło mi dużą radość i było sporą niespodzianką. Ostatecznie zameldowałem się na 34. miejscu z czasem 20:04 zajmując 7. miejsce w kategorii Masters oraz 6. w kategorii służb mundurowych. Żona dopingowała to nie mogło być źle 😉😀.

5km: 🏅34 msc  - 🏃 Tomasz Mądrzejewski, ⌚20:04